Układów bezpieczeństwa jazdy (ABS/ASR, ESPÂŽ) – Diagnoza i naprawa

Bez wielu elektronicznych systemów poprawiających bezpieczeństwo jazdy trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesne auto. Bosch jest zaliczany do wiodących producentów i konstruktorów elektrycznych układów samochodowych, a umiejętności naszych pracowników pozwalają zdiagnozować wszystkie systemy niezależnie od modelu samochodu przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu warsztatowego i precyzyjnie wymienić części o jakości wyposażenia oryginalnego. Systemy bezpieczeństwa jazdy nie mają przed nami tajemnic.

Pionierzy bezpieczeństwa

Profesjonalny serwis musi się opierać na najlepszych częściach. Najlepiej takich, które mają walor wyposażenia oryginalnego. Dzięki temu, że Bosch jest wiodącym producentem kompletnych systemów bezpieczeństwa, jak również podzespołów układów hamulcowych nasz serwis ma dostęp do wszystkich części układu hamulcowego o najwyższej jakości. Trzymamy rękę na pulsie. Dzięki temu mamy dostęp do nowinek technicznych i nowych rozwiązań stosowanych przez producentów. Kompleksowo wyposażony warsztat pozwala nam na błyskawiczną diagnozę i rozwiązywanie problemów. Bosch dba o bezpieczeństwo od zawsze – dlatego producenci samochodów zaufali marce Bosch.

Najpopularniejsze systemy bezpieczeństwa jazdy w pigułce

ESPÂŽ – Electronic Stability Program

System ten w czasie pokonywania łuków dba o niwelowanie poślizgów. W momencie, kiedy czujniki wykryją takie zjawisko, system przyhamowuje jedno lub więcej kół w celu utrzymania toru jazdy. ESP ingeruje też w sterowanie silnikiem, np. ujmuje w odpowiednim momencie gazu. ESP przejęły funkcje wcześniej stosowanych systemów kontroli trakcji.

TCS – System kontroli trakcji

Przeciwdziała poślizgowi kół, na które przekazywany jest napęd. Jeżeli sensory wykryją, że jedno koło zaczyna np. buksować, system blokuje koła. W przypadku uślizgu całej osi elektronika zmniejsza moc silnika poprzez ujęcie gazu. Zapewnia to stabilność toru jazdy i możliwość kierowania pojazdem – ślizgające się koła uniemożliwiałyby kontrolowane skręcanie samochodem.

ABS – Antilock braking system

To układ zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania. Dzięki temu prowadzący pojazd ma możliwość kierowania nim i ominięcia przeszkody. Czujniki kontrolują obroty kół i w przypadku, gdy jedno z nich obraca się wolniej niż pozostałe, układ ABS zmniejsza siłę jego hamowania.

Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.