Układy hamulcowe – Obsługa i naprawa

Sprawne i niezawodne hamulce. To wydaje się oczywistością. Oznacza bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Czy jednak pamiętamy o ich regularnym serwisowaniu? W większości samochodów, rozdział siły hamowania w ponad 60% przypada na koła przednie, a 40% na koła tylne. Dlatego przednie hamulce tarczowe są bardziej trwałe niż hamulce bębnowe. Nie jest tajemnicą, że klocki i szczęki zużywają się szybciej od tarcz i bębnów. Są po prostu wykonane z materiału o innej twardości. Dlatego klocki i tarcze wymagają częstej kontroli. W naszym autoryzowanym serwisie w Nawojowej oferujemy korzystne ceny serwisu i montażu oryginalnych tarcz, klocków i płynu hamulcowego Bosch. W Bosch Car Service sprawdzimy stan elementów układu hamulcowego, a w razie potrzeby interwencji posiadamy kompletną ofertę części i nowoczesne narzędzia diagnostyczne i naprawcze.

Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo, bezpieczeństwo.

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne. Najważniejsze. Doświadczona, wyszkolona i znająca wszystkie techniczne nowinki kadra gwarantuje precyzję i fachowość wykonanych napraw i serwisu. Kiedy zauważysz niepokojące objawy jak wydłużona droga hamowania, drgania pedału hamulca niezwiązane z ABS, zbyt twardy lub zbyt miękki pedał hamulca, blokowanie tylnych kół i zgrzyty podczas hamowania, czy nawet wyciekający płyn hamulcowy lub rysy i pęknięcia na tarczach hamulcowych zgłoś się dla własnego bezpieczeństwa do serwisu na przegląd układu hamulcowego.

Dobra rada

Najważniejszy parametr płynu hamulcowego to temperatura wrzenia. Te najczęściej używane w samochodach mają temperaturę wrzenia przekraczającą 230°C. Płyny mają jednak właściwości mocno higroskopijne, czyli łatwo chłoną wodę nawet wewnątrz układu. Kiedy zawartość wody w płynie oscyluje wokół 3% temperatura wrzenia się obniża. Jeśli płyn nam zagotuje i w układzie pojawiają się pęcherzyki gazu to siła z pedału hamulca nie jest przekazywana na tłoczki i skuteczność hamowania gwałtownie maleje. Nie warto czekać na przykrą niespodziankę na drodze i raz na dwa lata, albo 60 tys. km płyn wymienić.
W nowoczesnych układach EBS, ESP i systemach rozdziału siły hamowania jakość płynu ma pierwszorzędne znaczenie.


Wiedza i doświadczenie

Klocki i szczęki powinny być regularnie kontrolowane, aby mieć pewność, że stan okładzin jest prawidłowy. Jeśli sam masz wątpliwości, co do działania hamulców odwiedź nas w Nawojowej w Bosch Car Service. Ustalimy dogodny dla klienta termin przeglądu i ewentualnej naprawy. Warto skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia. Usługa, dzięki dostępowi do wszystkich danych technicznych i instrukcji napraw dla każdego samochodu obecnego na rynku zostanie wykonana w sposób pewny i profesjonalny. Bezpieczną eksploatację gwarantują oryginalne części Bosch i posiadane przez nas nowoczesne wyposażenie warsztatowe. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo nie uznajemy żadnych rozwiązań pośrednich.Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.