Naprawa pomp systemu CR

Od prawidłowej pracy pompy stanu zależy prawidłowe funkcjonowanie całego układu. Bez rzetelnej profesjonalnej naprawy, jaką oferujemy w Bosch Car Service w Nawojowej pompa nie wróci do pierwotnej sprawności. Dostępna technologia pozwala testować pompy wysokiego ciśnienia firm Bosch i Zexel, jak również Denso, Delphi i Siemens.
Podczas kompleksowej naprawy pomp wysokiego ciśnienia systemu CR etapy postepowania wyglądają tak samo jak w przypadku wtryskiwaczy. Począwszy od sprawdzenia parametrów pompy na stanowisku probierczym przed naprawą, ocenę uzyskanych wyników przeprowadzonego testu i ustalenie przyczyn niesprawności po test końcowy po naprawie na stanowisku probierczym 

Jak to działa?

System Common Rail poza elektronicznym sterowaniem składa się z trzech kluczowych podzespołów hydraulicznych, którymi są: pompa wysokiego ciśnienia, szyna paliwowa oraz wtryskiwacze elektromagnetyczne. Warunkiem koniecznym do funkcjonowania systemu jest wysokie ciśnienie paliwa. W systemie Common Rail elementem odpowiedzialnym za generowanie ciśnienia jest pompa wysokiego ciśnienia. W obecnych systemach stosuje się różne typy pomp, czyli CP1, CP1H, CP2, CP3, CP3H oraz CP4. Pompy różnią się przede wszystkim maksymalną wartością ciśnienia, którą są w stanie wytworzyć oraz sposobem jego regulacji.

Stanowisko probiercze
W wyniku eksploatacji samochodu mogą pojawiać się problemy z pompą wysokiego ciśnienia i najczęściej są to wycieki lub zużycie mechaniczne sekcji tłoczących. Do sprawdzania parametrów pomp Common Rail służy nam stanowisko probiercze EPS708 lub EPS815 z przystawką EPS945 umożliwiające automatyzację procesu testowania pompy. Stanowisko probiercze odzwierciedlić warunki pracy pompy w samochodzie. Urządzenie na bieżąco mierzy wartości wydatku, ciśnienia oraz przelewu.

Badanie przyczyn niesprawności
Precyzyjne czujniki ciśnienia pozwalają mechanikowi ocenić precyzację regulacji ciśnienia na podstawie analizy diagramu przyrostu ciśnienia wytwarzanego przez każdą z sekcji tłoczących. Na ekranie monitora są prezentowane w sposób ciągły wszystkie etapy prowadzanego procesu pomiarowego. Dane testowe są pobierane z bazy CD-Testdata. Taki test wskazuje przyczyny niesprawności i uszkodzone części.

Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.