Fachowa diagnostyka silnika

Silnik – serce samochodu. Dzisiaj o jego prawidłową pracę dbają nowoczesne systemy sterowania. Szczególnie sterowany elektronicznie proces wtrysku dba o jak najlepszy osiągi przy niskim zużyciu paliwa. To czy jest to proces optymalny można sprawdzić tylko w serwisie takim jak nasz. Wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i najnowszą wiedzę techniczną. Układ wydechowy, czy wtryskowy sprawiają problemy? – nasza wiedza pochodzi prosto od Boscha. Personel nieustannie się szkoli, dlatego polecamy wizytę w naszym serwisie. Nikt w takim stopniu jak my, nie zdaje sobie sprawy ile znaczy prawidłowe ustawienie sterowania dla optymalnych osiągów silnika. Zajmiemy się każdym pojazdem niezależnie od rodzaju systemu sterującego pracą silnika.

Nowoczesna diagnostyka

Tylko przy użyciu najnowocześniejszych technologii, oprogramowania i najbardziej zaawansowanych można odpowiednio zdiagnozować rozbudowane elektroniczne systemy we współczesnych autach i usunąć usterki. Dlatego w Bosch Car Service w Nawojowej wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt. Mamy tę przewagę, że systemy zarządzania pracą silnika wyprodukowane przez firmę Bosch chętnie stosuje większość światowych potentatów w produkcji samochodów. Dotyczy to diesli i jednostek benzynowych. Dlatego trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na rozwiązywanie problemów z silnikiem jak autoryzowany Bosch Car Service. Brak regularnego serwisu układów wtryskowych naraża je na problemy techniczne. Ĺťaden system zarządzania pracą silnika nie ma dla nas tajemnic.

Pomysł od Boscha

To Bosch w 1976 r. wymyślił sondę lambda i od tej pory jest nr 1 w ich produkcji sond lambda. To zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę, że inżynierowie Boscha stosują innowacyjne materiały i nowoczesne ściśle kontrolowane procesy produkcyjne. Sondy lambda Bosch są opatentowane i przechodzą pełne i rygorystyczne testy. Charakteryzuje je niezawodność i długa żywotność. Dzisiaj sondę lambda znajdziemy we wszystkich samochodach produkowanych w Europie. Najważniejsze narzędzie w walce ze zmniejszeniem emisji ubocznych skutków spalania paliwa w silnikach samochodowych i zużyciem paliwa musi być najwyższej jakości.

Dobra rada

Sonda lambda może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 15%. Pod warunkiem, że jest sprawa. Literą lambda oznaczany jest stosunek powietrza do paliwa w mieszance. Idealna mieszanka to taka, kiedy lambda równa się 1. Wtedy na 1 kg paliwa przypada 14,7 kg powietrza. Wyższa lambda to mieszanka uboga, czyli za dużo powietrza, za mało paliwa. Wartość poniżej 1 oznacza mieszankę bogatą – czyli za mało powietrza, za dużo paliwa. Wartość lambdy wpływa na ilość trujących związków w spalinach: węglowodorów, tlenków azotu i tlenków węgla, ponieważ ilość tych składników jest bardzo uzależniona od składu mieszanki paliwowo-powietrznej i jest tylko wąski przedział, kiedy ilość tych szkodliwych związków jest najmniejsza. Sonda zapewnia więc właściwe normy czystości spalin przez ich kontrolę i prawidłowe działania katalizatora. Zalecamy sprawdzenie sondy lambda co 30 tys. km.


Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.