Wymiana oleju wraz z filtrem

O olej warto dbać dla długowieczności silnika. Kiedy wymieniać olej? Najlepiej przyjąć zasadę – wtedy, gdy przewiduje to instrukcja obsługi, albo kiedy samochód tego „zażąda”. My zalecamy kontrolować poziom oleju i filtr co 15 tys. km. i wymieniać go zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. Instrukcja powie nam, jakie są interwały w przypadku eksploatacji np.: w trudnych warunkach. Wtedy okres ten ulega skróceniu o połowę. W Bosch Car Service w Nawojowej oferujemy szybką, niezawodną i co ważne niedrogą w stosunku do jakości wymianę oleju i filtra, które bezpiecznie zutylizujemy. W naszej misji służenia klientom pamiętamy o ochronie środowiska.

Niezawodność to regularność

Każdą wymianę oleju i filtra odnotowujemy w książce serwisowej. Dzięki temu łatwo można sprawdzić termin kolejnej zmiany oleju. Inny sposób to zerowanie stanu wskaźnika konieczności zmiany oleju. Jeśli jest to wymagane, również tę czynność odnotujemy w książce serwisowej. Wtedy o konieczności udania się do serwisu poinformuje Państwa komunikat na desce rozdzielczej. Dbałość o regularne wymiany zapewnią długą i niezawodną eksploatację silnika. Stan poziomu olej warto sprawdzać regularnie i w razie ubytków uzupełniać.

Porada fachowca

Czy czarny olej to sygnał do jego wymiany? Nie zawsze. Ciemnienie oleju świadczy o jego jakości i możliwości zbierania zanieczyszczeń, ponieważ filtr nie zatrzymuje wszystkiego. Część najdrobniejszych zanieczyszczeń krąży w silniku Szczególnie dobrze widać to w silnikach diesla. Jeśli więc zauważą Państwo, że olej w silniku szybko pociemniał nie zawsze jest to powód do jego wymiany. Oleje syntetyczne pracują długo, le zawsze warto sprawdzić czy spełniają odpowiednie normy producentów aut.


Oleje premium

Stosujemy tylko oleje o najwyższych parametrach, odpowiednie dla konkretnych silników. To ważne w przypadku samochodów objętych gwarancją producenta. Dlatego nasz serwis wykorzystuje tylko oleje marek premium, a te spełniają najbardziej wyśrubowane wymogi producentów silników.

Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.