Wymiana silnika

Czasem kierowca staje przed poważnym dylematem: naprawiać silnik, czy go wymienić. To już wyższa szkoła mechanicznego wtajemniczenia, więc warto porozumieć się z naszym mechanikiem w tej sprawie. Nasi fachowcy są w tej materii niezastąpieni, a jeśli zajdzie taka potrzeba doradzą również w zakupie silnika.

Silnik oznajmia nam na kilka sposobów nadchodzące kłopoty: mocny dym olejowy z rury wydechowej, problemy z zimnym rozruchem w dieslach, charakterystyczny hałas zużytych tłoków i sworzni. Czasem zdążymy zareagować, a czasem sinik nagle odmawia posłuszeństwa. Najczęstsza przyczyna to zerwanie paska rozrządu (pogięte zawory o tłoki) i obrócenie się panewek wału korbowego i ich zatarcie.

Wymiana czy remont?

Generalnie kapitalny remont silnika jest bardzo kosztowny. Dbając o swój portfel warto rozważyć jego wymianę. Dodatkowo z powodu rozległych i trwałych uszkodzeń niektóre silniki po prostu nie nadają się do remontu. Zakup silnika nowego najczęściej nie wchodzi w grę, bo najczęściej przewyższa wartość całego samochodu.

W naszym warsztacie przekalkulujemy i pomożemy wybrać najbardziej optymalną dla klienta decyzję. Wymieniamy silniki (benzynowe i diesle) we wszystkich popularnych modelach i oczywiście dajemy gwarancję na usługę.

O czym nie możemy zapomnieć

Musimy pamiętać, że koszty to nie tylko sam silnik i jego wymiana. Absolutne minimum to wymiana płynów. Do tego minimalnego pakietu dodalibyśmy wymianę paska rozrządu i rolek napinających. Zaproponujemy również wymianę uszczelek. Na wymienionym i dobrze przygotowanym silniku możemy pojeździć jeszcze w wiele lat.

Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.