Profesjonalna wymiana sprzęgła samochodowego

Tarcza sprzęgła, tak jak wiele elementów mechanicznych samochodu ulega zużyciu podczas eksploatacji. Wytarciu ulega jej okładzina cierna. Kiedy tarcza zaczyna się ślizgać konieczna jest wymiana sprzęgła. To dość skomplikowana operacja, którą warto zlecić naszym mechanikom w Bosch Car Service w Nawojowej.

Jak przebiega wymiana sprzęgła

Mechanik musi zdemontować skrzynię biegów, a w samochodach z napędem na przednią oś wymontować półosie napędowe. Inne elementy, które należy wymienić to sprężyna tarczy dociskowej i łożysko oporowe – integralne elementy sprzęgła. Jeśli samochód wyposażony w dwumasowe koło zamachowe, korzystnie jest wymienić je razem z operacją wymiany sprzęgła.

O czym musimy pamietać

Po wymianie należy pamiętać, by układ hydraulicznego sterowania sprzęgłem odpowietrzyć i po prostu wykonać jazdę testową. W warunkach miejskich przeciętny samochód przy normalnej eksploatacji będzie potrzebował nowego sprzęgła po około 100 tys. km.

Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.