Profesjonalna wymiana uszczelek i planowanie głowicy

W Bosch Car Service w Nawojowej kompleksowo zajmiemy się silnikiem Twojego samochodu. Najczęstszą operacją naprawczą jest wymiana uszczelki podgłowicowej.

Jaką funkcje pełni uszczelka pod głowicą silnika

Jej zadanie to odseparowanie obydwu cieczy, których temperatury w czasie działania silnika są skrajne, oraz zapobieganie przedostawaniu się płynu chłodniczego do cylindrów. Uszczelka musi wytrzymywać nie tylko gwałtowne zmiany temperatur (komory spalania 2000°C), ale i wysokie ciśnienie (200 barów, powstałe w komorach spalania.

Kiedy wymiana jest potrzebna

Jeśli silnik chodzi nierówno i mamy wątpliwości co do przyczyny, to najlepiej udać się do naszego serwisu. Sprawdzimy stan uszczelki i w razie konieczności ją wymienimy. Jeśli stwierdzimy, że deformacje korpusu i głowicy silnika są na tyle duże, że uszczelka nie będzie do nich dobrze przylegać, wówczas planujemy głowicę, czyli skrawamy i wyrównujemy powierzchnię styku.

Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.