Test oświetlenia samochodowego

Bez prawidłowo działającego oświetlenia trudno ruszyć nie tylko w dłuższą trasę. Dlatego zalecamy regularną kontrolę świateł w naszym serwisie Bosch Car Service w Nawojowej. Najpierw za pomocą nowoczesnych przyrządów przetestujemy oświetlenie, a jeśli zajdzie potrzeba wymienimy lub naprawimy podzespoły lub założymy najwyższej jakości żarówki Bosch.

Widoczność na drodze

Wyrywkowe badania reflektorów samochodów osobowych znajdujących się w ruchu niestety nie napawają optymizmem. Dokładnie ustawionych było zaledwie 8% lamp w wziętych pod lupę samochodach. Ĺšródłem tego stanu rzeczy jest fakt, że niespełniające wymogów homologacyjnych reflektory i źródła światła, np. ksenonowe zamienniki są bardzo łatwo dostępne. Jeśli zdecydujemy się na takie lampy, to musimy zdawać sobie sprawę, że już same niedokładności produkcji prowadzą do niewłaściwego rozkładu światła. Tym samym często oślepiamy innych kierowców lub sami sobie źle doświetlamy drogę. Prosimy więc o coroczne wykonywanie testu świateł i widoczności. Najlepiej w autoryzowanym Bosch Car Service.

Dobra rada

Jeśli chodzi o doskonałą widoczność na drodze istotne są nie tylko świtała, ale i niezawodne wycieraczki. Szczególnie jesienią i zimą. Proponujemy więc korzystać z bezprzegubowych wycieraczek w nowej technologii AeroTwin. Uzupełnieniem swoistego pakietu bezpieczeństwa są wydajne żarówki Bosch oraz żarówki Bosch. Ich jakość jest istotna, bo jeśli światła hamowania nie działają prawidłowo, kolizja z pojazdem jadącym za nami jest bardzo prawdopodobna. Równie ważne jest sprawność kierunkowskazów.


Korektor pochylenia

Ręczny korektor pochylenia świateł to standardowe wyposażenie większości samochodów osobowych. Czy wiesz jak go używać? Najczęściej nie jest używany wcale, albo jeśli już jest to nieprawidłowo, co oczywiście powoduje oślepianie kierowców jadących z przeciwka lub mały zasięg świateł. W naszym warsztacie idealnie ustawimy oświetlenie Twojego samochodu, tak by nie zawiodło w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Odpowiednie ustawienie

Minimalne wymagania, jeśli chodzi o homologację oświetlenia powinno gwarantować zasięg światła na drodze na odległość od 20 m, jednakże nowoczesne światła potrafią mieć zasięg nawet 150 m. Będą tak sprawne pod pewnymi warunkami – dokładnego ustawienia i odpowiedniego poziomowania. Obowiązek używania świateł mijania również w ciągu dnia wiąże się z większym obciążeniem żarówek i ich szybszym zużywaniem. Nasz serwis poleca bardzo trwałe żarówki Daytime firmy Bosch, przystosowane oczywiście również do jazdy w ciągu dnia. Więcej informacji o oświetleniu i optymalnej widoczności w ruchu drogowym znajdziesz w naszych poradach o oświetleniu i widoczności.

Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.