Serwis i obsługa klimatyzacji

Przede wszystkim regularny serwis – to klucz do prawidłowego działania klimatyzacji, a co za tym idzie, komfortu podróży i bezpieczeństwa. Fachowcy z naszego autoryzowanego Bosch Car Service wykonają wszelkie zabiegi, by klimatyzacja i ogrzewanie w Państwa samochodzie jak najlepiej spełniały swoje zadania. Oferujemy:

  • odgrzybianie i czyszczenie
  • testy szczelności i testy ciśnienia
  • wymianę filtra kabinowego
  • uzupełnianie czynnika chłodzącego
  • uzupełnianie oleju do smarowania sprężarki
  • naprawy całego układu

Komfort podróżowania

Trudno sobie wyobrazić nowoczesny samochód bez klimatyzacji. To dzisiaj po prostu standard. Klimatyzacja nie jest niestety urządzeniem bezobsługowym – by działała długo i chłodziła naprawdę skutecznie, konieczny jest jej regularny przegląd. Przez rok użytkowania może uciec z niej nawet 8-10% środka chłodniczego. Wydajność chłodzenia szybko się wtedy zmniejsza. Oczywistym jest więc, że raz w roku należy czynnik chłodniczy uzupełniać. Musimy pamiętać, że niedobór środka chłodzącego oznacza zawsze niedostateczne smarowanie sprężarki. Instalacje klimatyzacyjne to dość skomplikowane i wrażliwe układy, więc ich konserwacja i ewentualna naprawa również wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu kontrolnego i naprawczego, ale i doświadczenia serwisantów. Oferujemy Państwu fachowe podejście do tematu. Przeprowadzamy profesjonalne serwisowanie klimatyzacji. Zima czy lato, sprawna klimatyzacja sprawi, że przyjemność z jazdy będzie jeszcze większa.

Regularność równa się niezawodność

Istotną, ale zużywającą się częścią klimatyzacji jest osuszacz. Spełnia w systemie następującą rolę: oddziela zanieczyszczenia i powietrze od płynnego środka chłodzącego. Czyni to cały system efektywniejszym i chroni równocześnie jego składniki przed uszkodzeniem przez różnorakie zanieczyszczenia. Z osuszacza środek chłodzący jest kierowany do zaworu rozprężnego. Sprawne działanie osuszacza zmniejsza również zużycie sprężarki. Jeśli planujesz konserwację klimatyzacji zrób to na przedwiośniu – uprzedzisz atak pyłków, które dokuczają alergikom, kiedy robi się ciepło.

Raz w roku dezynfekcja

Filtr pyłkowy potrafi w ciągu godziny przerobić nawet 300 m3 powietrza zewnętrznego. Po roku zatkany jest kurzem i różnymi zanieczyszczeniami włącznie z zarodnikami grzybów
i innymi mikroorganizmami. Konieczna staje się jego wymiana. Inny ważny element układu klimatyzacji to parownik – niestety bakterie i grzyby mają tam idealne warunki do rozwoju
i bez przeszkód przenikają do środka samochodu. Może to powodować reakcje alergiczne, a w skrajnych przypadkach nawet choroby. Dlatego czekanie z dezynfekcją do czasu, aż pojawi się brzydki zapach z klimatyzacji to błąd. Trzeba reagować szybciej. Nasz serwis rozwiązuje tę kwestię poprzez dezynfekcję parownika, która trwale usuwa wszystkie zarazki. Zalecamy to robić raz w roku.

Rada fachowca

W czasie upałów na początku jazdy należy ustawiać wydajność chłodzenia i wentylacji na maksimum. Warto również przed ruszeniem trochę przewietrzyć samochód, a potem przez parę minut jechać z opuszczonymi szybami. Dbajmy o zdrowie: ogólna zasada jest taka, że temperatura w pojeździe powinna być o 5°C niższa niż temperatura zewnętrzna. Zalecana temperatura to, co najmniej 22°C. Kilka minut przed końcem podróży wyłączmy klimatyzację. Ograniczmy w ten sposób rozwój grzybów i bakterii. Powietrze nie jest już zasysane i
w układzie nie pozostanie wilgoć. Klimatyzacji winniśmy używać okrągły rok. Zapewnia to między innymi regularne smarowanie uszczelek i zapewnia układowi lepszą szczelność.


Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony

Serwis samochodowy Nowy Sącz

Czy chciałbyś aby gruntowne prace remontowe w Twoim domu przeprowadzali pseudofachowcy rodem z „Usterki?” Nie. Dlaczego więc bez obaw oddajesz samochód pierwszym lepszym mechanikom samochodowym? Z oszczędności? Braku czasu? Bez względu na powód – popełniasz błąd. Dlaczego najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z autoryzowanego serwisu samochodowego? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Mechanik Nowy Sącz

Zarówno w autoryzowanych serwisach samochodowych jak i zwykłych serwisach znajdziemy mechaników samochodowych – to nie ulega wątpliwości. Ale czy jedni i drudzy mogą pochwalić się takimi samymi kwalifikacjami i umiejętnościami? Tutaj odpowiedź nie jest już taka oczywista. Mechanicy w autoryzowanych serwisach samochodowych nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, systematycznie uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Możemy mieć pewność, że znają najnowsze i najlepsze rozwiązania, a także najświeższe nowinki ze świata motoryzacji. Ponadto, autoryzowany serwis samochodowy ma zapewniony niemal nieustanny kontakt z producentem, głównie w zakresie pomocy technicznej. I właśnie taki serwis można znaleźć także w okolicach Nowego Sącza, dokładniej – w Nawojowej.

Klimatyzacja Nowy Sącz

W naszym autoryzowanym serwisie samochodowym zatrudniamy doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych fachowców. Pracują na najwyższym poziomie nie tylko dzięki posiadanej wiedzy ale także za pomocą specjalistycznego sprzętu. Są to narzędzia i urządzenia najwyższej jakości, jakich z pewnością nie znajdziesz u zwykłego mechanika samochodowego. Nasze serwis zaopatrzony jest w oleje i płyny eksploatacyjne z najwyższej półki, a także w oryginalne części samochodowe, które są niezaprzeczalną gwarancją jakości.

Naprawa silników Nowy Sącz

Kupując samochód z pewnością nie myślisz o tym, że kiedyś zechcesz go sprzedać. Jednak w większości przypadków tak się właśnie dzieje. Czy na późniejszą wartość Twojego samochodu ma jakikolwiek wpływ to, że w razie problemów będziesz go oddawał do autoryzowanego serwisu samochodowego zamiast do zwykłego mechanika? Oczywiście. I to ogromny! Kupujący nie uwierzy nam na słowo, że dokonywaliśmy określonych napraw czy wymian części. Natomiast dzięki książce samochodu, w której będą zapisane wszelkie naprawy, zawierającej pieczęcie autoryzowanego serwisu, wartość Twojego samochodu znacznie wzrośnie. Warto pomyśleć o tym od razu po zakupie samochodu – jeszcze się nam za to odwdzięczy!

Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.