Obsługa opon samochodowych

W Bosch Car Service doskonale zdajemy sobie sprawę, że opony to bardzo ważny element eksploatacyjny samochodu – mają istotny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zapewniamy pełną obsługę kół, zmieniamy opony, wyważamy koła. Nam możesz zaufać. Oferujemy opony od najlepszych producentów i odpowiednie przechowywanie opon.

Kompleksowy serwis

W naszym serwisie zapewniamy kompleksowa obsługę kół. Doradzimy, zmienimy, a także starannie przechowamy zapasowy komplet. Przy okazji wymiany sprawdzimy ciśnienie w oponach i stan bieżnika. Jeśli klient sobie zażyczy sprawdzimy zbieżność, geometrię zawieszenia i czujniki ciśnienia w oponach. Nieprawidłowe ustawienie tych parametrów może prowadzić do nierównomiernego zużycia bieżnika, a nawet „cięcia opony”.

Sprawdźmy głębokość bieżnika

Warto przy okazji wymiany opon zwrócić uwagę na głębokość bieżnika i czy jest jednolita na całym obwodzie i szerokości opony. Różnice w zużyciu mogą oznaczać, że z zawieszeniem naszego samochodu jest coś nie tak. Obowiązujące w Polsce prawo nakłada na kierowców używanie opon o minimalnej głębokości bieżnika 1,6 mm. Jeśli chodzi natomiast o opony zimowe to optymalną wartość to 4 mm. W naszym serwisie precyzyjnie zmierzymy głębokość bieżnika i będziemy również pamiętać o odpowiednim wyważeniu kół. Cieszy fakt, ze coraz więcej kierowców przekonuje się do jazdy w zimie na odpowiednich oponach. „Zimówki” na zaśnieżonej drodze oznaczają bezpieczeństwo i pewność. Zalecamy jazdę na oponach zimowych od października do Wielkanocy. Niespodziewany poranny śnieg nas nie zaskoczy.

Dobra rada

Wiek opon ma znaczenie. Nawet jeśli bieżnik mieści się w parametrach używalności to z biegiem lat guma się starzeje. Nie powinno się eksploatować opon starszych niż dziesięcioletnie. Datę produkcji znajdziemy na ściance bocznej opony obok oznaczeń innych parametrów. Zapisana jest ona jako ciąg znaków rozpoczynający się od liter DOT. Cztery ostatnie cyfry tego ciągu to data produkcji. Dla przykładu opona, której DOT zakończony jest ciągiem 1415 została wyprodukowana w 14. tygodniu 2015 roku. Wyprodukowana opona uznawana jest za nową do trzech lat od powstania. Musi ona być przy tym odpowiednio składowana.

Bosch Car Service Tour - serwis samochodowy o najwyższym standardzie 33-335 Nawojowa 213a, koło Nowego Sącza | 608 695 646 | tour@bosch-service.pl

mapa strony
Napisz do nas Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
.