wczytywanie strony...

Serwis i obsługa klimatyzacji

Przede wszystkim regularny serwis €“ to klucz do prawidłowego działania klimatyzacji, a co za tym idzie, komfortu podróży i bezpieczeństwa. Fachowcy z naszego autoryzowanego Bosch Car Service wykonają wszelkie zabiegi, by klimatyzacja i ogrzewanie w Państwa samochodzie jak najlepiej spełniały swoje zadania. Oferujemy:

  • odgrzybianie i czyszczenie
  • testy szczelności i testy ciśnienia
  • wymianę filtra kabinowego
  • uzupełnianie czynnika chłodzącego
  • uzupełnianie oleju do smarowania sprężarki
  • naprawy całego układu

Komfort podróżowania

Trudno sobie wyobrazić nowoczesny samochód bez klimatyzacji. To dzisiaj po prostu standard. Klimatyzacja nie jest niestety urządzeniem bezobsługowym€“ by działała długo i chłodziła naprawdę skutecznie, konieczny jest jej regularny przegląd. Przez rok użytkowania może uciec z niej nawet 8-10% środka chłodniczego. Wydajność chłodzenia szybko się wtedy zmniejsza. Oczywistym jest więc, że raz w roku należy czynnik chłodniczy uzupełniać. Musimy pamiętać, że niedobór środka chłodzącego oznacza zawsze niedostateczne smarowanie sprężarki. Instalacje klimatyzacyjne to dość skomplikowane i wrażliwe układy, więc ich konserwacja i ewentualna naprawa również wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu kontrolnego i naprawczego, ale i doświadczenia serwisantów. Oferujemy Państwu fachowe podejście do tematu. Przeprowadzamy profesjonalne serwisowanie klimatyzacji. Zima czy lato, sprawna klimatyzacja sprawi, że przyjemność z jazdy będzie jeszcze większa.

Regularność równa się niezawodność

Istotną, ale zużywającą się częścią klimatyzacji jest osuszacz. Spełnia w systemie następującą rolę: oddziela zanieczyszczenia i powietrze od płynnego środka chłodzącego. Czyni to cały system efektywniejszym i chroni równocześnie jego składniki przed uszkodzeniem przez różnorakie zanieczyszczenia. Z osuszacza środek chłodzący jest kierowany do zaworu rozprężnego. Sprawne działanie osuszacza zmniejsza również zużycie sprężarki. Jeśli planujesz konserwację klimatyzacji zrób to na przedwiośniu €“ uprzedzisz atak pyłków, które dokuczają alergikom, kiedy robi się ciepło.

Raz w roku dezynfekcja

Filtr pyłkowy potrafi w ciągu godziny przerobić nawet 300 m3 powietrza zewnętrznego. Po roku zatkany jest kurzem i różnymi zanieczyszczeniami włącznie z zarodnikami grzybów
i innymi mikroorganizmami. Konieczna staje się jego wymiana. Inny ważny element układu klimatyzacji to parownik – niestety bakterie i grzyby mają tam idealne warunki do rozwoju
i bez przeszkód przenikają do środka samochodu. Może to powodować reakcje alergiczne, a w skrajnych przypadkach nawet choroby. Dlatego czekanie z dezynfekcją do czasu, aż pojawi się brzydki zapach z klimatyzacji to błąd. Trzeba reagować szybciej. Nasz serwis rozwiązuje tę kwestię poprzez dezynfekcję parownika, która trwale usuwa wszystkie zarazki. Zalecamy to robić raz w roku.

Rada fachowca

W czasie upałów na początku jazdy należy ustawiać wydajność chłodzenia i wentylacji na maksimum. Warto również przed ruszeniem trochę przewietrzyć samochód, a potem przez parę minut jechać z opuszczonymi szybami. Dbajmy o zdrowie: ogólna zasada jest taka, że temperatura w pojeździe powinna być o 5°C niższa niż temperatura zewnętrzna. Zalecana temperatura to, co najmniej 22°C. Kilka minut przed końcem podróży wyłączmy klimatyzację. Ograniczmy w ten sposób rozwój grzybów i bakterii. Powietrze nie jest już zasysane i
w układzie nie pozostanie wilgoć. Klimatyzacji winniśmy używać okrągły rok. Zapewnia to między innymi regularne smarowanie uszczelek i zapewnia układowi lepszą szczelność.

Dlaczego warto wybrać Bosch Car Service?

Bosch Service to marka z wieloletnią tradycją, słynąca na świecie z wysokiego standardu oferowanych usług motoryzacyjnych. Zapewnienie profesjonalizmu i wysokiego standardu oferowanych usług jest Naszym nadrzędnym celem.

Regeneracja silników

Krzesło tapicerowane Harlan z podłokietnikami

796.00 PLN

SILNIK PORSCHE 911 CARRERA GTS 3.8 MA103

38999.00 PLN

SILNIK PORSCHE 718 2.5 GTS DJU MDJ.UA

38999.00 PLN

SILNIK PORSCHE MACAN TURBO 2.9 DGRC

38999.00 PLN
Wicęj ofert

Kontakt

Bosch Service Tour

ADRESY:

ul. Nowosadecka 44, 33-335 Nawojowa

TELEFON:
509 923 754

E-MAIL:
bosch.serwis@gmail.com

Serwis samochodowy Nowy Sącz

Czy chciałbyś aby gruntowne prace remontowe w Twoim domu przeprowadzali pseudofachowcy rodem z „Usterki?” Nie. Dlaczego więc bez obaw oddajesz samochód pierwszym lepszym mechanikom samochodowym? Z oszczędności? Braku czasu? Bez względu na powód – popełniasz błąd. Dlaczego najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z autoryzowanego serwisu samochodowego? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Klimatyzacja Nowy Sącz

W naszym autoryzowanym serwisie samochodowym zatrudniamy doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych fachowców. Pracują na najwyższym poziomie nie tylko dzięki posiadanej wiedzy ale także za pomocą specjalistycznego sprzętu. Są to narzędzia i urządzenia najwyższej jakości, jakich z pewnością nie znajdziesz u zwykłego mechanika samochodowego. Nasze serwis zaopatrzony jest w oleje i płyny eksploatacyjne z najwyższej półki, a także w oryginalne części samochodowe, które są niezaprzeczalną gwarancją jakości.

Mechanik Nowy Sącz

Zarówno w autoryzowanych serwisach samochodowych jak i zwykłych serwisach znajdziemy mechaników samochodowych – to nie ulega wątpliwości. Ale czy jedni i drudzy mogą pochwalić się takimi samymi kwalifikacjami i umiejętnościami? Tutaj odpowiedź nie jest już taka oczywista. Mechanicy w autoryzowanych serwisach samochodowych nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, systematycznie uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Możemy mieć pewność, że znają najnowsze i najlepsze rozwiązania, a także najświeższe nowinki ze świata motoryzacji. Ponadto, autoryzowany serwis samochodowy ma zapewniony niemal nieustanny kontakt z producentem, głównie w zakresie pomocy technicznej. I właśnie taki serwis można znaleźć także w okolicach Nowego Sącza, dokładniej – w Nawojowej.

Naprawa silników Nowy Sącz

Kupując samochód z pewnością nie myślisz o tym, że kiedyś zechcesz go sprzedać. Jednak w większości przypadków tak się właśnie dzieje. Czy na późniejszą wartość Twojego samochodu ma jakikolwiek wpływ to, że w razie problemów będziesz go oddawał do autoryzowanego serwisu samochodowego zamiast do zwykłego mechanika? Oczywiście. I to ogromny! Kupujący nie uwierzy nam na słowo, że dokonywaliśmy określonych napraw czy wymian części. Natomiast dzięki książce samochodu, w której będą zapisane wszelkie naprawy, zawierającej pieczęcie autoryzowanego serwisu, wartość Twojego samochodu znacznie wzrośnie. Warto pomyśleć o tym od razu po zakupie samochodu – jeszcze się nam za to odwdzięczy!